Mokre mury i warstwy izolacyjne budynku po zalaniu powodują rozwój niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni oraz degradację materiałów budowlanych. Zaniechanie osuszania spowoduje że obszar zalania powiększy się z upływem czasu a skala szkody wzrośnie.
Konieczność przeprowadzenie osuszania jest ustalana przez naszego technika po przeprowadzeniu oględzin, wykonaniu pomiarów wilgotności murów, powietrza i warstwy izolacyjnej posadzki.
Jeśli w wyniku dokonanych pomiarów wilgotności okaże się, że występuje konieczność przeprowadzenia prac osuszających dobierana jest odpowiednia technologia konieczna do prawidłowego wysuszenia budynku.
Zalana warstwa izolacyjna traci swoje właściwości termoizolacyjne, nie wysuszenie jej spowoduje wzrost rachunków za ogrzewanie nawet o 80%
Nasi technicy posiadają doświadczenie w osuszaniu konstrukcji budowlanych uwzględniając różnorodność materiałów z których są zrobione. Potrafimy w możliwie najkrótszym czasie skutecznie doprowadzić budynek do stanu sprzed zalania.
Po zalaniu budynku lub pomieszczenia niezwykle istotna jest szybka reakcja. Obszar zalania powiększa się z upływem czasu a skala szkód spowodowanych wodą rośnie.
Woda rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach systematycznie zwiększając strefę zalania.
Mokre materiały puchną i rozwarstwiają się.
Jeśli budynek posiada aktualną polisę ubezpieczeniową współpracujemy
z ubezpieczycielem przy likwidacji szkody.
Przygotujemy niezbędną dokumentację, protokoły pomiarowe, kosztorysy i inne dokumenty potrzebne do uzyskania odszkodowania za koszty poszukiwania przyczyny zalania
oraz doprowadzenia budynku do stanu sprzed awarii.
Posiadamy profesjonalny sprzęt do osuszania budynków oraz ozonowania po usunieciu wilgoci
w celu usunięcia zapachów oraz wszelkich zarodników pleśni i grzybów z budynku.